Niezbędnik gracza Podstawy - co musisz wiedzieć Poradniki 3

Wizards Unite: Podstawy, jak zacząć!

Wprowadzenie do Wizards Unite.

Tło fabularne gry obraca się wokół Katastrofy, przez którą do świata mugoli trafiają czarodziejskie obiekty, stwory, a nawet wspomnienia, które nazywamy Zgubami.

Czarownice i czarodzieje z całego świata muszą zebrać się razem, aby przezwyciężyć chaotyczną magię i ukryć ją przed mugolami.

Swoją podróż rozpoczniesz jako nowy rekrut Sił Specjalnych Kodeksu Tajności, stworzonych przez Ministerstwo Magii i Międzynarodową Konfederację Czarodziejów, w celu zbadania i powstrzymania katastrofy.

Tutaj możecie przeczytać więcej na temat Sił Specjalnych Kodeksu Tajności.

Mapa ujawni nam ślady magii i pokaże lokalizację magicznych Zgub. Będą to magiczne przedmioty, stwory i postacie znane z historii o Harrym Potterze. Spotkamy je w różnych miejscach w rzeczywistym świecie, takich jak: parki, banki, budynki, biblioteki, pomniki, galerie sztuki i wiele innych. Naszym zadaniem jest odnalezienie ich i odesłanie do właściwego miejsca w Świecie Magii.

W grze znajdziemy też Świstokliki, które zabiorą nas do znanych czarodziejskich miejsc, na przykład do Hogwartu czy do Sklepu Olivandera.

Gra da nam możliwość sprawdzenia naszych umiejętności w walce. W tym celu musimy odwiedzić jedną z Fortec, gdzie weźmiemy udział w czarodziejskich wyzwaniach, zmierzymy się z niebezpiecznymi przeciwnikami (np. śmierciożercami czy dementorami). Fortece będą złożone z różnych pięter/pokoi, które będą wypełnione wrogami. Im wyższy poziom, tym trudniejsze wyzwania. Gra da nam też możliwość zwiedzenia Fortecy z przyjaciółmi, możemy więc wspólnie stawić czoła zagrożeniom.

Poza Fortecami, na mapie widoczne będą też Karczmy i Szklarnie. W Karczmach możemy uzupełnić zużytą energię a w Szklarniach przygotujemy mikstury i znajdziemy składniki do eliksirów. Składniki oczywiście możemy znaleźć też na ziemii, zwiedzając okolicę.

 

Jak zacząć?

 

Pierwsze logowanie do Wizards Unite.

Pierwsze uruchomienie gry wymaga od nas zalogowania się za pomocą Google lub Facebooka. Następnie należy zaakceptować przedstawione warunki. W kolejnym kroku podajecie imię i nazwisko, które można zmienić w dowolnym momencie. I na koniec wprowadzacie nazwę gracza – ta pozycja jest stała i nie można jej modyfikować.

Teraz kolej na samouczek, który poprowadzi nas przez pierwsze etapy gry. Pokaże nam, jak zwracać Zguby do Czarodziejskiego Świata. Pierwszym wyzwaniem jest uwolnienie Hagrida, bez tego nie przejdziemy dalej.

Po zakończeniu zabawy z samouczkiem, możemy przejść do edycji Identyfikatora Ministerialnego. W tym miejscu możecie zmienić imię i nazwisko, tytuł, zdjęcie, dom, profesję, odznaki zdobyte za różnego typu osiągnięcia. Do edycji mamy też różdżkę! Możemy wybrać rodzaj drewna, rdzeń, elastyczność i długość.

Profesję możemy wybrać dopiero na 6 poziomie!

 

Profesje w Wizards Unite.

W Wizards Unite możemy dołączyć do jednej z trzech profesji:

  • Auror – weterani walki, profesja prowadzona przez Harrego Pottera
  • Magizoolog – wsparcie dla zespołu i uzdrowiciele, profesja prowadzona przez Hagrida
  • Profesor – mistrzowie rzucania zaklęć, profesja prowadzona przez McGonagall

Każdy zawód posiada swoje drzewo umiejętności, gdzie możemy dodawać umiejętności za pomocą zwojów.

Profesję możemy zmienić w dowolnym momencie i jest to darmowa operacja.

Każda profesja ma swoje mocne i słabe strony. W twierdzach spotkamy przeciwników, którzy np. będą lepiej oddziaływać na Aurora a stojąc przed Magizoologiem będą bezsilni. Tak jak w Pokemonach, wodne stworki są idealnym przeciwnikiem dla ognistych, ogniste z kolei dla trawiastych. Dlatego tak ważne jest zróżnicowanie w naszej ekipie.

 

Zaklęcia w Wizards Unite.

Oczywiście będziemy tez rzucać czary. Podczas spotkania ze Zgubą, pojawi się na ekranie znak, który należy powtórzyć. Znaki nazywane są Glyphami (podobne rozwiązanie jest znane z gry Ingress). W celu rzucenia czaru, należy przejechać palcem po ekranie telefonu, żeby jak najlepiej odwzorować przedstawiony symbol. Zestawienie aktualnych czarów znajdziecie w artykule Wizards Unite: Zaklęcia.

 

Ciąg dalszy nastąpi!

 

Pozdrawiamy

Zespół Wizards Unite Polska

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.