Ciekawostki News

Wizards Unite: Pierwszy oficjalny GAMEPLAY już jest!

wizards unite beta testy polska

Niantic wrzuciło dziś do sieci pierwszy oficjalny gameplay z gry Harry Potter: Wizards Unite. Na filmiku możecie zobaczyć mechanizm gry oraz zarys rozgrywki. Ale bez większego rozpisywania się, zobaczcie jak to wygląda i czego możemy się spodziewać:

Jak pierwsze wrażenia? Na oficjalnej stronie Wizards Unite widnieje informacja, że już niedługo wyruszymy razem ze znajomymi w czarodziejską przygodę w prawdziwym świecie.

Wizards Unite łączy historie i bohaterów, których znamy i kochamy. Dotyczy to zarówno oryginalnej serii o Harrym Potterze, jak i fantastycznych bestii. To od nas zależy, czy wyciągniemy różdżkę, przygotujemy mikstury, odświeżymy wiedzę o zaklęciach. Najważniejsze, to ochrona przed klęską i przed ujawnieniem tajemnic czarodziejskiego świata.

Tło fabularne gry obraca się wokół Kataklizmu (The Calamity), przez który do świata mugoli trafiają czarodziejskie obiekty, stwory, a nawet wspomnienia.

Nieszczęście spadło na świat czarodziejów. Czarownice i czarodzieje z całego świata muszą zebrać się razem, aby przezwyciężyć chaotyczną magię i ukryć ją przed mugolami.

Swoją podróż rozpoczniesz jako nowy rekrut Sił Specjalnych Kodeksu Tajności, stworzonych przez Ministerstwo Magii i Międzynarodową Konfederację Czarodziejów, w celu zbadania i powstrzymania katastrofy. Tutaj możecie przeczytać więcej na temat Sił Specjalnych Kodeksu Tajności.

Mapa ujawni nam ślady magii, pokazując lokalizację magicznych anomalii (w oryginale: Foundables). Anomaliami będą magiczne przedmioty, stwory i postacie. Spotkamy je w różnych miejscach w rzeczywistym świecie, takich jak: parki, banki, budynki, biblioteki, pomniki, galerie sztuki i wiele innych. Naszym zadaniem jest odnalezienie ich i odesłanie do właściwego miejsca w świecie magii. Zwracając anomalie, otrzymasz unikalne nagrody, które później możesz oglądać w rejestrze gry. Co więcej, niektóre anomalie spotkamy np. tylko w nocy, przy określonej pogodzie, a niektóre będą nawet związane z fazami księżyca (przykład: Wilkołak).

wizards unite polska mapa

Rzucając czary będziemy zużywać energię magiczną, którą możemy odnawiać w mugolskich knajpach/karczmach (w oryginale: Inns) na całym świecie. Zdobędziemy w nich żywność oraz napoje, które uzupełnią naszą energię.

Kolejnymi punktami na mapie będą Szklarnie – lokalizacje do zbierania składników niezbędnych do warzenia eliksirów i mikstur. Będziemy ich używać np. do leczenia podczas walki. Niektóre mikstury mogą również wywoływać efekty specjalne, takie jak zatrucie, które zadaje obrażenia w trakcie pojedynku.

Co ciekawe, w grze znajdziemy też Świstokliki, które zabiorą nas do znanych czarodziejskich miejsc, takich jak np. Hogwart czy Sklep Olivandera.

wizards unite polska screen

Gra da nam również możliwość sprawdzenia naszych umiejętności w walce. W tym celu będziemy musieli odwiedzić jedną z wielu Fortec widocznych na mapie. W Fortecach będziemy mogli odnaleźć czarodziejskie wyzwania, zmierzyć się z niebezpiecznymi przeciwnikami (np. śmierciożercami czy dementorami). Fortece będą złożone z różnych pięter/pokoi, które będą wypełnione różnymi wrogami. Im wyższy poziom, tym trudniejsze wyzwania. Co więcej, gra da nam możliwość odwiedzania Fortec z przyjaciółmi, żeby wspólnie stawić czoła zagrożeniom.

wizards unite polska screen wizards unite polska walki

Kolejną ciekawostką jest to, że będziemy wybierać specjalizację dla swojej postaci. Znane są trzy dostępne klasy: Auror, Magizoolog oraz Profesor. Pozwoli to graczom zyskać unikalne zdolności, które przydadzą się w równych momentach gry, zwłaszcza podczas czarodziejskich wyzwań w Fortecach.

wizards unite polska gameplay

Jest wiele tajemnic do ujawnienia i wiele do odkrycia, więc trzymajcie różdżki w pogotowiu. Musimy być przygotowani na zjednoczenie się z innymi czarownicami i czarodziejami. Wstępna rejestracja jest już dostępna dla urządzeń z systemem Android w Google Play. Jeśli jesteście użytkownikami iPhonów, musicie jeszcze poczekać. Niedługo powinniśmy otrzymać więcej nowości i aktualizacji.

wizards unite polska screen

Podsumowując, prawdopodobnie nie będzie drużyn, szkół i domów. Gracze będą walczyć razem jako członkowie Sił Specjalnych Kodeksu Tajności. Gra toczyć się będzie po katastrofie, magicznym wydarzeniu, które pozwoliło anomaliom przejść do prawdziwego świata. Gra na pierwszy rzut oka oferuje ciekawszą grafikę i lepsze efekty dźwiękowe niż Pokemon Go. Jesteście tak samo podekscytowani jak my? 🙂

Pozdrawiamy

Zespół Wizards Unite Polska

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska

Źródło:

https://wizardsunitehub.info/guide/a-first-look-at-wizards-unite-gameplay-and-mechanics/

https://www.harrypotterwizardsunite.com/post/hpwufirstlook/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.