News

Wizards Unite na pewno w 2018!

2018 zapowiada się na naprawdę dobry rok – według bardzo pewnego źródła już w drugiej jego połowie gra trafi na nasze smartfony.

John Hanke odbył ostatnio wywiad z Financial Times, w którym opowiadał o nadchodzącej premierze Pokemon GO w Chinach oraz planach dotyczących Harry Potter: Wizards Unite. Przypadkowo otrzymaliśmy także informacje o potencjalnej dacie wydania gry – będzie to druga połowa 2018.

Oryginalny artykuł jest dostępny jedynie dla płatnych subskrypcji czytelników Financial Times, ale dzięki serwisowi wizardsunitehub posiadamy najważniejsze jego fragmenty. Jeżeli chcecie przeczytać pełny artykuł musicie niestety zapłacić (link na końcu wpisu).

Interesująca część artykułu zaczyna się od słów Hanke, który podkreśla, że motyw Harry’ego Pottera może przyciągnąć wiele pokoleń:

Kolejna wielka gra, którą ogłosiło Niantic, opiera się na serii o Harrym Potterze. Pan Hanke powiedział, że Niantic połączył siły z Warner Bros by pracować nad tym tytułem, ponieważ tak jak Pokemon GO, jest to „prawdziwa rzadkość”, która ma potencjał na przyciągnięcie „wielu pokoleń”, zarówno kobiet jak i mężczyzn oraz graczy z całego świata.

Kontynuując, Hanke potwierdził, że czarodziejski świat Harry’ego Pottera nadaje się idealnie dla technologii AR:

„Świat „mugoli” oraz ten czarodziejski dzieli tylko cienka zasłona” – powiedział Hanke. „Nam bardzo łatwo jest zobrazować wprowadzenie tego rodzaju magii w nasze codzienne życie… Byłoby o wiele trudniej wnieść przekonującą grę ze świata Star Wars do AR w jakikolwiek sposób, który nie byłby tylko chwytem marketingowym”.

I w końcu Financial Times przekazał nam prawdziwą bombę w postaci przybliżonej daty premiery, a Hanke bardzo szybko zapewnił, że Niantic jest teraz w znacznie lepszej pozycji niż podczas premiery Pokemon GO:

Gra o Harrym Potterze ma zostać wydana w drugiej połowie 2018 roku. Od czasu chaotycznego debiutu Pokemon GO – w którym serwery były przeciążone, powodując powtarzające się przerwy w działaniu gry – Niantic jest teraz „w o wiele lepszej pozycji”, jak powiedział Hanke. Lekcja z Pokemon GO nie dotyczyła też jedynie technicznej strony gry. 

W artykule są także omawiane kwestie samego trybu rozszerzonej rzeczywistości, AR+ (nowej funkcji w Pokemon GO) oraz podejście Niantic do rządów i lokalnych samorządów a także jak wiele nauczyli się w ubiegłym roku.

Jak myślicie, jaka data jest najbardziej prawdopodobna?

Źródła:

https://www.ft.com/content/8bf1964e-e5b0-11e7-8b99-0191e45377ec

 

Pozdrawiamy

Zespół Wizards Unite Polska

 

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.