Niezbędnik gracza Poradniki

Wizards Unite: którą profesję wybrać?

wizards unite gameplay

W Wizards Unite możemy wybrać dla swojej postaci jedną z trzech profesji, do dyspozycji mamy Aurora, Magizoologa i Profesora.

  • Aurorzy, to weterani walki, którzy pokonują wrogów za pomocą potężnych zaklęć. Ich główną rolą jest zadawanie obrażeń. Opiekun: Harry Potter.
  • Magizoolodzy są wyszkoleni w opiece nad magicznymi stworzeniami. W walce skupiają się na uzdrawianiu i wspieraniu drużyny. Opiekun: Hagrid.
  • Profesorowie to wielcy mistrzowie w rzucaniu czarów o głębokiej wiedzy magicznej. Skutecznie osłabiają wrogów i jednocześnie pomagając pozostałym czarodziejom w walce. Opiekun: Profesor McGonagall.

Profesję możemy zmienić w dowolnym momencie, jednak nie jest to darmowa operacja. Podczas zmiany zerujemy wszystkie statystyki i tracimy zdobyte zaklęcia. Zmiana jest opłacalna na początku, kiedy jeszcze nie wiemy z jaką profesją powinniśmy związać się na stałe. Jednak później jest to dość kosztowna decyzja 🙂  

 

Gracze Pokemon Go powinni zastanowić się, z kim lubią współpracować w rajdach. Możliwe, że uda się stworzyć z tej znajomości idealną drużynę do walki o twierdze w Wizards Unite. Najniższe poziomy twierdzy nie będą pewnie sprawiać większych problemów, jednak im wyżej, tym trudniejsze wyzwanie. W naszym teamie musi istnieć równowaga.

Można więc podejrzewać, że trzech Aurorów czy trzech Magizoologów nie będzie tak skutecznym zespołem jak drużyna złożona z Aurora, Magizoologa i Profesora 🙂  

Każda profesja ma swoje mocne i słabe strony. W twierdzach spotkamy przeciwników, którzy np. będą lepiej oddziaływać na Aurora a stojąc przed Magizoologiem będą bezsilni. Tak jak w Pokemonach, wodne stworki są idealnym przeciwnikiem dla ognistych, ogniste z kolei dla trawiastych. Dlatego tak ważne jest zróżnicowanie w naszej ekipie. I tak dla przykładu:

  • Auror: odpowiedni przeciwnik dla Mrocznych Sił (Śmierciożercy, Wilkołaki) / słabszy w starciu z Magicznymi Stworzeniami
  • Magizoolog: odpowiedni przeciwnik dla Magicznych Stworzeń/ słabszy w starciu z różnymi „niezwykłościami” (np. chochliki)
  • Profesor: odpowiedni przeciwnik dla „niezwykłości” / słabszy w starciu z Mrocznymi Siłami

 

 

c.d.n. 🙂    

 

 

Pozdrawiamy

Zespół Wizards Unite Polska

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska

 

Źródło: https://wizardsunitehub.info/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.