News 1

Rola Niantic mniejsza niż się wydaje?

Po pierwszych ogłoszeniach wydawało się, że firma Niantic będzie bezpośrednio zaangażowana w produkcję oraz rozwój gry Harry Potter: Wizards Unite. Być może rola firmy z San Francisco nie będzie aż tak duża. 

Warner Bros. Interactive poinformowało, iż na potrzeby serii gier mobilnych oraz konsolowych w uniwersum autorstwa J.K. Rowling, została utworzona nowa marka – Portkey Games. Co ciekawe, filmowy gigant wymienia właśnie ten twór jako odpowiedzialny za Wizards Unite. Na stronie pottermore.com możemy przeczytać notkę o następującej treści:

[…] Portkey Games da fanom Harry’ego Pottera szansę na przeniesienie się do czarodziejskiego świata i umieszczenie w centrum ich własnej przygody. 

W późniejszym wpisie czytamy:

Wcześniej ogłosiliśmy, że Warner Bros. Interactive Entertainment wprowadza nową kolekcję gier mobilnych oraz konsolowych osadzonych w czarodziejskim świecie, pod nową marką Portkey Games. Teraz przywitajcie się z jedną gier, które zostanie przez nią wydana: Harry Potter: Wizards Unite.

[…]

Harry Potter: Wizards Unite pochodzi z połączenia myśli Warner Bros. Interactive Entertainment oraz firmy Niantic Inc., która buduje doświadczenia w świecie rzeczywistym dla gier mobilnych. David Haddad, prezes Warner Bros. Interactive Entertainment, jest podekscytowany połączeniem prawdziwego świata z tym magicznym. 

[…]

Wspaniale jest mieć niezwykłą wiedzę na temat rzeczywistości rozszerzonej jaką posiada Niantic, kiedy rozwijamy ten niesamowicie bogaty świat czarodziejów, który gracze mogą odkrywać w swoim codziennym życiu.”

W obliczu tych słów ciężko dokładnie określić rolę Niantic w całym projekcie. Być może producent z San Francisco będzie jedynie dostarczycielem kodu oraz bazy danych potrzebnej do umieszczenia gry w rozszerzonej rzeczywistości a to Portkey Games zajmie się tworzeniem zawartości, funkcji oraz świata gry. Tym bardziej, że prezes firmy John Hanke zawsze powtarzał, iż celem Niantic jest rozwój platformy AR, którą inni producenci będą mogli używać do tworzenia własnych gier.

Czy rola Niantic ograniczona do odpowiedzialności za „komunikację” Wizards Unite ze światem rzeczywistym to dobre rozwiązanie? Dotychczasowe ich produkcje pokazały, że czasem bardziej skupiają się na aspektach AR niż głębi jaką posiadają ich gry.

 

 

Pozdrawiamy

Zespół Wizards Unite Polska

 

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska

 

Źródła:

https://www.pottermore.com/news/portkey-games-to-release-new-games-inspired-by-jk-rowlings-wizarding-world

https://www.pottermore.com/news/new-augmented-reality-mobile-game-harry-potter-wizards-unite-announced

 

1 Comment

  • Reply
    woocash
    Lis 22, 2017 12:07 pm

    I to właśnie jest szansa, że gra będzie lepsza od PGO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.