News

Wizards Unite już do pobrania! – wrażenia z beta testów!

wizards unite gameplay

W sieci pojawiło się bardzo dużo informacji na temat beta testów Wizards Unite. Przygotowałam artykuł zbierający wszystko w jednym miejscu. A więc zaczynajmy…

Tło fabularne gry obraca się wokół Kataklizmu, przez który do świata mugoli trafiają czarodziejskie obiekty, stwory, a nawet wspomnienia.

Nieszczęście spadło na świat czarodziejów. Czarownice i czarodzieje z całego świata muszą zebrać się razem, aby przezwyciężyć chaotyczną magię i ukryć ją przed mugolami.

Swoją podróż rozpoczniesz jako nowy rekrut Sił Specjalnych Kodeksu Tajności, stworzonych przez Ministerstwo Magii i Międzynarodową Konfederację Czarodziejów, w celu zbadania i powstrzymania katastrofy.  

Historia rozgrywa się we współczesnych czasach. Na początku spotykamy dorosłego Harrego Pottera, który jest teraz Aurorem. Wysyła nas na misję i prosi o zbadanie magicznego wydarzenia zwanego Kataklizmem (więcej na ten temat w artykule: Wizards Unite: Kataklizm).

Jednak Harry Potter to nie wszystko. Niantic obiecało, że w Wizards Unite spotkamy więcej postaci znanych z historii o młodym czarodzieju.

 

Wizards World exposure Wizards Unite GPS Permission Wizards Unite sowa Wizards Unite zawodnik Wizards Unite bezpieczeństwo Wizards Unite Harry Potter  

Głównym celem gry jest zbadanie świata mugoli i znalezienie Anomalii (na razie to nazwa robocza, czekamy na ustalenie polskiej nazwy dla Foundables, gdzieś widziałam określenie Nieznajdźki). Czarownice i czarodzieje z całego świata muszą połączyć siły i rozwiązać zagadkę kataklizmu.

Już na początku gry spotykamy uwięzionego w pajęczynach Hagrida. Musimy narysować odpowiedni symbol i rzucić czar, który go uwolni. Zobaczcie też kilka screenów z tego zadania.

Wizards Unite HagridWizards unite poziom zagrożenia Wizards Unite pajęczyny Wizards Unite umiejętności Wizards Unite umiejętności2 Wizards Unite umiejętności podsumowanie Wizards Unite informacje

Po uwolnieniu Hagrida, na nasze konto wpadają punkty XP. Drugi lvl osiągniemy po zebraniu 2250 punktów XP.

W grze działa też system, który pozwala na rzucanie czarów, przez co zużywamy energię magiczną. Żeby ją odzyskać/odbudować, musimy zatrzymać się w gospodzie (Inn). Zbierzemy tam żywność i napoje, które pozwolą zregenerować pasek energii. Możliwe, że niektóre mikstury również będą nam w tym pomagać.  

Idąc dalej, to powinno Wam się spodobać… W menu mamy możliwość edycji naszej postaci:

 1. Wpisujemy swoje imię i nazwisko
 2. Wybieramy Dom w Hogwarcie (JEDNAK!)
 3. Tworzymy swoją różdżkę
 4. Wybieramy tytuł dla swojej postaci
 5. Ustalamy profesję

Nie musicie zastanawiać się zbyt długo nad wyborem. Na chwilę obecną, wszystkie ww. pola mają możliwość edycji.

Wizards Unite karta gracza Wizards Unite Gryffindor Wizards Unite tytuł Wizards Unite przedmioty

 

Co do samej mapy, faktycznie wygląda prawie tak jak w Pokemon Go. Jedną z ciekawostek jest to, że podczas biegania nasza postać leci na miotle! Jest też wprowadzone ograniczenie dla osób przemieszczających się szybciej. Poznajecie ten samochód? 🙂

Wizards Unite mapa gracza Wizards Unite samochód

W poprzednim artykule pisaliśmy też o profesjach – Wizards Unite: Profesje. I dla potwierdzenia, nic się nie zmieniło w tym temacie. Możemy przypisać naszą postać do jednej z wymienionych klas i w dowolnym momencie zmienić ją na inną:

 1. Auror: Najlepiej rzuca czary i pokonuje mrocznych czarodziejów.
 2. Magizoolog: Wsparcie, najlepiej sprawdza się w walce z magicznymi bestiami.
 3. Profesor: Klasa z głęboką wiedzą magiczną.

Profesję dla swojej postaci możemy wybrać dopiero na 6 lvl.

Wizards Unite profesje

Każdy z wymienionych wyżej zawodów posiada drzewko umiejętności, które można rozwijać. Im dalej w dół, tym mocniejsze zdolności możesz odblokować.

Wizards Unite auror

Idąc dalej.. Czas i pogoda odegrają bardzo ważną rolę w Wizards Unite. Dostępność składników do eliksirów będzie zależeć od środowiska, pogody i pory dnia. Występowanie Anomalii również będzie uzależniona od ww czynników.

Potwierdziło się też, że w grze spotkamy tzw. Twierdze. Są to wyzwania przygotowane dla grupy składającej się maksymalnie z 5 graczy. Prawdopodobnie będzie to odpowiednik Gymu z Pokemon Go. Naszym zadaniem będzie pokonanie wszystkich pięter znajdujących się w środku. Aby wejść do Twierdzy, musimy posiadać Kamień Runiczny. Na każdym z pięter spotkamy przeciwnika, któremu razem z przyjaciółmi musimy rzucić wyzwanie. Twierdzę zaliczymy po zdobyciu wszystkich pięter.  

 

I na koniec, kilka informacji o przedmiotach!

 1. W Wizards Unite pojawią się przedmioty podobne do inkubatorów w Pokemon Go, które ładują się podczas chodzenia. Przeniosą nas do legendarnych miejsc czarodziejskiego świata. Po odblokowaniu możemy przywołać portal i przenieść się np. do sklepu Ollivandera lub biura Dumbledore’a. Możemy tam polować i odkrywać ukryte skarby.
 2. Znajdziemy też przedmioty przypominające przynęty (lury) z Pokemon Go. Lury możemy podłączyć do PokeStopa, dzięki czemu pojawi się większa liczba Pokemonów. W Wizards Unite prawdopodobnie zwiększy się spawn Anomalii.
 3. Kamienie Runiczne, niezbędne do rozpoczęcia rozgrywki w Fortecy.
 4. Składniki eliksirów, potrzebne do stworzenia mikstury. Które z kolei pomogą w leczeniu postaci oraz w usuwaniu skutków ubocznych walki, np. zatrucia.

Wizards Unite dzień 1 Wizards Unite mikstury Wizards Unite mikstury od 4 levela Wizards Unite klucze

Jeszcze jedna ważna informacja. Aplikację Wizards Unite możecie ściągnąć z apk mirror. Jednak (UWAGA!) oficjalnie gra nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Tak więc instalujecie ją na własną odpowiedzialność 🙂 

Co więcej, ww aplikacja działa wyłącznie na urządzeniach z systemem Android. Posiadacze iOS muszą chyba poczekać na oficjalną betę 🙂

Dodatkowo, po zainstalowaniu aplikacji w Polsce, możecie jedynie chodzić i zwiedzać okolicę. Interakcja z obiektami itp. nie jest jeszcze dostępna. 

 

I na koniec ciekawostka. Znalazłam rozpiskę dotyczącą terminów premiery Pokemon Go. Poszło całkiem sprawnie 🙂 Czy w przypadku Wizards Unite będzie tak samo?

Wizards Unite data premiery  

 

Zespół Wizards Unite Polska

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska  

 

źródło: https://www.reddit.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.