News Niezbędnik gracza Różdżki

HP Wizards Unite: Różdżki

wizards unite zapowiedź

W jednym z ostatnich artykułów pisałam o nowym logo przygotowanym dla gry Harry Potter: Wizards Unite. Wpis możecie zobaczyć pod tym linkiem: Wizards Unite – nowe logo gry. Na pierwszym planie wyróżniają się trzy różdżki należące do głównych bohaterów z serii o Harrym Potterze.

„Jak widać, logo zawiera trzy znane różdżki, które wielu z Was rozpozna jako należące do HarregoRona i Hermiony.”

harry potter go

Różdżki w świecie Harrego Pottera są przedmiotami znanymi przez każdego. Kierują mocą czarownic i czarodziejów, skupiają ich energię pozwalają rzucać zaklęcia.

Ciekawostką jest to, że różdżka sama wybiera czarodzieja. Dowiedzieliśmy się o tym, kiedy Harry trafił do sklepu Ollivandera po swoją pierwszą różdżkę.

„To różdżka wybiera czarodzieja.. nie zawsze jest jasne, dlaczego.”

Ollivander

Ollivander jest najpopularniejszym wytwórcą różdżek wspomnianym w historii o Harrym Potterze. Jego sklep mieści się na ulicy Pokątnej i przychodzi tam prawie każdy młody czarodziej przed pierwszym rokiem w Hogwarcie. Czy w Wizards Unite również tam trafimy? 🙂

Ollivander to starszy czarodziej, który pamięta każdą sprzedaną różdżkę i każdego czarodzieja do którego trafiły jego dzieła.

Różdżki są wykonane z różnych rodzajów drewna. Do prawidłowego działania niezbędny jest też ich rdzeń. Różnią się też długością i elastycznością. Olivander najczęściej używał trzech rdzeni: pióra feniksa, włókna ze smoczego serca oraz włosa z ogona jednorożca. Jednak są też inne, np. : włos z głowy wili, włos z ogona testrala, włos trolla, włos kelpie. A oto kilka przykładów:

  • Pióro feniksa:

plusy: ma najbardziej spójną magię, jest najmniej podatne na wahania i blokady, najwierniejsze, bardzo związane z właścicielem, najmniej nadaje się do czarnej magii

minusy: niska wytrzymałość

  • Włókno ze smoczego serca:

plusy: ma największą moc, jest zdolne do najbardziej ekstrawaganckiej magii, silnie związane z właścicielem, bardzo szybko się uczy, odpowiednie do czarnej magii (dla jednych plus, dla innych minus)

minusy: temperamentne, podatne na wypadki

  • Pióro feniksa:

plusy: wykazuje dużo własnej inicjatywy, czasami działa z własnej woli, lojalne wobec właściciela (jak już da się oswoić)

minusy: najtrudniejsze do oswojenia, dopasowanie do czarodzieja nie jest łatwe

Długość różdżki – nie jest dostosowana do wysokości, czy postury właściciela. Długość określa raczej wewnętrzny potencjał czarodzieja. Najpopularniejsze długości różdżek to 9 do 14 cali (ale to nie jest reguła).

Elastyczność z kolei świadczy o gotowości do zmian właściciela oraz o stopniu przystosowania się.

Na koniec kilka przykładów drzew używanych do tworzenia różdżek: Akacja (nie odmawia posłuszeństwa), brzoza (nie przywiązuje się do właściciela, najczęściej trafia do najbogatszych), berberys (kapryśna, przeznaczona dla stanowczych osób), cyprys (dla odważnych i śmiałych czarodziejów).

Niepełnoletni czarodzieje poza terenem Hogwartu nie mogą rzucać czarów przy pomocy różdżek, jest to zabronione (wyjątkiem są sytuacje niebezpieczne, zagrażające życiu). Zakaz ten jest zdejmowany po ukończeniu 17 roku życia. Jednak nadal zabronione jest używanie np. Zaklęć Niewybaczalnych.

Różdżek nie mogą również używać skrzaty domowe oraz inne nieludzkie istoty.

Doświadczeni czarodzieje (i niektóre magiczne stworzenia) potrafią używać magii bez różdżek, jednak jest to bardzo trudne i wymaga niesamowitych umiejętności.

Najpopularniejsze różdżki (czyli trzy tytułowe różdżki z logo Wizards Unite):

  • Różdżka Hermiony Granger – długość 10¾ cala, wykonana z winorośli, rdzeń to włókno smoczego serca

harry potter go

  • Różdżka Rona Weasleya – 14 cali, wykonana z wierzby i włosa z ogona jednorożca

harry potter go

  • Różdżka Harrego Pottera – 11 cali, wykonana z ostrokrzewu i pióra feniksa. Feniks ten oddał jeszcze jedno pióro, które trafiło do różdżki Sami Wiecie Kogo (Voldemort)

harry potter go

A więc, kto chce już dostać swoją różdżkę w Harry Potter: Wizards Unite?

Pozdrawiamy

Zespół Wizards Unite Polska

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska

źródło: http://pl.harrypotter.wikia.com

http://harrypotter.wikia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.