News Niezbędnik gracza Podstawy - co musisz wiedzieć Świat Harrego Pottera

HP Wizards Unite – Ministerstwo Magii

wizards unite zapowiedź

Harry Potter: Wizards Unite – Ministerstwo Magii

Ministerstwo Magii (ang. Ministry of Magic) – jest to odpowiednik mugolskiego rządu w świecie magii, a także podstawowy i najważniejszy organ magicznej społeczności. Ministerstwo Magii reguluje wszystkie prawa rządzącą czarodziejskim światem. Jego zadaniem jest ukrywanie wszelkich przejawów magii i dbanie o zachowanie porządku. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule: Międzynarodowy Kodeks Tajności Czarodziejów.

W świecie Harrego Pottera siedziba Ministerstwa Magii mieści się głęboko pod ziemią w centrum Londynu. Wejście znajduje się w starej budce telefonicznej, która funkcjonuje jako winda. Przed wejściem musimy wykręcić numer 62442, a następnie podać imię i nazwisko oraz cel wizyty. Drugim sposobem jest sieć Fiuu, dzięki której możemy aportować się bezpośrednio do kominków znajdujących się w głównym holu w Ministerstwie Magii (więcej na temat proszku Fiuu innym razem 🙂 ).

Ministerstwem zarządza Minister Magii, który wybierany jest przez Wizengamot. Współpracuje on z premierem mugolskiego rządu i informuje go o sytuacjach kryzysowych w świecie magii, które mogą wpłynąć na mugolskie życie.

Ministerstwo Magii złożone jest z wielu Departamentów – kilka ciekawszych przykładów:

  1. Departament Przestrzegania Prawa Czarodziejów – wykrywa przestępstwa i ściga podejrzanych. Jest to największy i najważniejszy wydział Ministerstwa, pod który podlegają inne Departamenty (z wyjątkiem Departamentu Tajemnic). W jego skład wchodzi np. Biuro Aurorów (ściga czarnoksiężników i walczy z czarną magią), Urząd Niewłaściwego Użycia Czarów (jednym z jego zadań jest wykrywanie używania magii przez osoby niepełnoletnie), Urząd Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli (szukają przedmiotów, które po zaczarowaniu trafiły w ręce mugoli).
  2. Departament Kontroli Magicznej – naprawia szkody wyrządzone magicznymi wypadkami. Możemy tu znaleźć Kwaterę Amnezjatorów (zajmuje się modyfikowaniem pamięci np. u mugoli, którzy byli świadkami magicznych zdarzeń), Czarodziejskie Pogotowie Ratunkowe (pomaga czarodziejom, którzy ulegli magicznym wypadkom), Urząd Łączności z Mugolami (zajmuje się dbaniem o relacje między magicznym a mugolskim światem).
  3. Departament Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami – drugie co do wielkości biuro Ministerstwa Magii. Jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się kontrolą Magicznych Stworzeń. Przykładu biur wchodzących w jego skład: Urząd Łączności z Goblinami, Biuro Przemieszczania Skrzatów Domowych, Urząd Łączności z Centaurami, Wydział Duchów.
  4. Departament Tajemnic – prowadzi tajne badania, które nie są ujawniane innym pracownikom. W jego skład wchodzi np. Sala Mózgów (prowadzi badania nad umysłem, szuka np. różnic pomiędzy mózgami czarodziejów czystej krwii i czarodziejów pochodzących z mugolskiej rodziny), Sala Przepowiedni (możemy w niej znaleźć wszystkie istniejące przepowiednie, każda z nich jest ponumerowana i umieszczona w odpowiednim regale), Sala Czasu (zajmuje się badaniem czasu, znajdziemy w niej takie przedmioty jak np. zmieniacze czasu).

Oczywiście Departamentów jest znacznie więcej. Powyższe przykłady to jedynie mały wycinek z całego Ministerstwa Magii. Warto mieć chociaż podstawową wiedzę o jego obowiązkach, ponieważ w Harry Potter Wizards Unite to właśnie Ministerstwo Magii poszukuje osób chętnych do walki z przejawami złej energii. Pisaliśmy o tym w jednym z ostatnich artykułów: HP Wizards Unite: Premiera już niebawem.

DOŁĄCZ DO INNYCH CZARODZIEJÓW!
Ministerstwo szuka czarownic i czarodziejów gotowych zakasać rękawy i zgłosić się na ochotnika, by uratować czarodziejski świat przed nieszczęściem. Jako członek Sił Specjalnych Kodeksu Tajności
(nowej grupy zadaniowej utworzonej w porozumieniu między Ministerstwem Magii a Międzynarodową
Konfederacją Czarodziejów) wyszlifujesz błyskawiczny refleks różdżki, zyskasz umiejętność wyłapania najlżejszego nieładu w strukturze magii oraz posiądziesz biegłość w zaawansowanym rzucaniu wielu czarów.”

Pozdrawiamy

Zespół Wizards Unite Polska

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.