News 3

Nadchodzi Harry Potter: Wizards Unite!

harry_potter_wizards_unite_polska

Świetne informacje dla fanów twórczości J.K. Rowling i świata Harry’ego Pottera – Niantic wraz z Warner Bros tworzy grę, pt. Harry Potter Wizards Unite, która dla niektórych będzie spełnieniem marzeń z dzieciństwa.

Na pewno wśród was znajdzie się ktoś, kto od najmłodszych lat z wypiekami na twarzy czytał książki o przygodach młodych czarodziejów i oglądał wszystkie produkcje filmowe oparte na tej niezwykłej historii. Przyznajcie się – kto czekał na sowę z zaproszeniem do Hogwartu?

Dzięki współpracy producenta Ingressa oraz Pokemon GO – Nianic, wraz z wytwórnią filmową Warner Bros. już niedługo marzenia z dzieciństwa mogą choć w pewnym stopniu stać się rzeczywistością. Harry Potter: Wizards Unite to powstająca właśnie gra mobilna oparta o technologię rozszerzonej rzeczywistości. Jeżeli graliście w wymienione na początku produkcje firmy z San Francisco z pewnością wiecie o czym mowa. Ta aplikacja również umożliwi nam przemierzanie rzeczywistych lokacji w poszukiwaniu atrakcji, o których niestety jeszcze niewiele wiemy. Ogólny zarys koncepcji przedstawił na oficjalnym blogu Niantic jego szef – John Hanke:

Magia Harry’ego Pottera zbliża się do waszego sąsiedztwa

Prawie pięć lat temu Niantic uruchomiło Ingress, naszą pierwszą grę mobilną w rozszerzonej rzeczywistości, zamieniając rzeczywiste ulice, dzielnice i miasta w globalną planszę do gier, zbliżając ludzi poprzez dzielenie cyfrowego świata. Zachęta do eksploracji, ćwiczeń i interakcji społecznych w świecie rzeczywistym pomogła stworzyć globalną społeczność fanów, połączoną wspólnym doświadczeniem i położyła fundamenty pod platformę gier Niantic opartą o technologię AR.

Pokemon GO sprowadziło tę wizję na świat na niespotykaną dotąd skalę i posłużyło jako katalizator dla dalszego rozwoju platformy Niantic.

To prowadzi nas do dzisiejszego dnia…

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, mogąc ogłosić kolejny krok w ewolucji mobilnej rozgrywki AR. Wraz z Harry Potter: Wizards Unite, gracze, którzy marzyli o zostaniu prawdziwym czarodziejem, wreszcie będą mieli szansę doświadczyć świata J.K. Rowling. Gracze będą uczyć się zaklęć, poznawać dzielnice i miasta w prawdziwym świecie, odkrywać oraz walczyć z legendarnymi bestiami i kooperować z innymi, aby pokonać potężnych wrogów. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Warner Bros. Interactive Enterntainment oraz zespołem deweloperskim WB Games San Francisco, aby ożywić tę magiczną i kochaną serię w zupełnie nowy sposób. Harry Potter: Wizards Unite wykorzysta wszystkie możliwości platformy Niantic, dając jednocześnie szansę na pionierskie zastosowanie nowych technologii i mechanik rozgrywki.

Czekamy na was na zewnątrz podczas następnej przygody. Bądźcie na bieżąco z naszymi mediami społecznościowymi aby otrzymywać aktualizacje dotyczące postępów pracy w powoływaniu tej gry do życia.

Źródło: https://nianticlabs.com/blog/wizardsunite/

Po ogromnym sukcesie Pokemon GO można śmiało przewidywać, że gra w uniwersum Harry’ego Pottera przyciągnie naprawdę wielu graczy. Produkcje oparte o rozszerzoną rzeczywistość to wciąż rozwijający się gatunek gier mobilnych. Niantic jest w tym przypadku niekwestionowanym pionierem oraz liderem, ale czy sprosta wyzwaniu i oczekiwaniom, jakie pokładają w nim wszyscy zainteresowani Harry Potter: Wizards Unite?

Na naszej stronie będziecie na bieżąco informowani o wszelkich nowinkach, aktualizacjach i ciekawostkach dotyczących powstającego dziecka Niantic i Warner Bros. Dzięki polubieniu fanpage strony zawsze będziecie na bieżąco z nowymi wpisami. Zapraszamy także na naszą grupę, gdzie możecie dzielić się swoimi oczekiwaniami, spostrzeżeniami oraz doświadczeniami dotyczącymi gry oraz samego uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling.

Polski fanpage gry: https://www.facebook.com/hpwizardsunitepolska/

Grupa na facebooku: https://www.facebook.com/groups/724054121122885/

Aby otrzymywać newsletter (i być może informacje o szansie na uczestnictwo w becie) możecie zapisać się na stronie: https://www.harrypotterwizardsunite.com/

Oficjalny fanpage gry: https://www.facebook.com/HPWizardsUnite/

Harry Potter Wizards Unite

 

Pozdrawiamy

Zespół Wizards Unite Polska

 

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku:

Fanpage HP Wizards Unite Polska

Grupa Zamknięta HP Wizards Unite Polska

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.